Ik kan me niet een enkel iets herinneren dat me meer of minder moeite kostte tijdens de opleiding.
Mijn persoonlijke ervaring is dat vliegen geen speciaal talent vereist. Vrijwel iedereen kan leren om een vliegtuig of helikopter te besturen, net zoals de meeste mensen een auto kunnen rijden en in meer of mindere mate veilig kunnen deelnemen aan het verkeer.
Belangrijker is dat je het juiste temperament hebt. Terughoudend, behoedzaam, opmerkzaam. Beschikkend over zelfkennis. In staat om snel informatie te verwerken en een beslissing te nemen, maar ook om die beslissing te heroverwegen als zich nieuwe informatie aandoet. Dat soort dingen. Ook deze eigenschappen zijn voor een deel aan te leren overigens.
De allerbelangrijkste eigenschap voor de opleiding zelf is doorzettingsvermogen. Het is een lange weg van honderden uren leren en jaren ervaring opdoen om van de eerste vliegles naar je droombaan te komen. Al die tijd moet je doorbijten en doorgaan.